Erasmus+
Komunikaty
Kalendarium
Styczeń 2025
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | 02 | 03 | 04 | 05 | ||
06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Doktorantki i doktoranci kształcący się w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mogą skorzystać z programu mobilności Erasmus+ Praktyki.
Zgodnie z § 5 ust. 1 oraz § 42 ust. 2 Regulaminu udziału w programie Erasmus+ w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, wyjazdy doktorantów/doktorantek Szkoły Doktorskiej w celu realizacji praktyki wakacyjnej, zawodowej lub stażu (SMT) w instytucjach zagranicznych mogą być realizowane jako:
1) długoterminowa mobilność fizyczna - od 60 dni do 12 miesięcy danego roku akademickiego, przy czym okres mobilności podlegający dofinansowaniu w ramach realizacji zagranicznych wyjazdów w UML w Programie Erasmus+ wynosi od 60 do 90 dni;
2) krótkoterminowa mobilność mieszana, na którą składa się mobilność fizyczna trwająca od 5 do 30 dni pobytu w instytucji zagranicznej oraz komponent mobilności wirtualnej, który w przypadku wyjazdów studentów pierwszego oraz drugiego stopnia studiów oraz jednolitych studiów magisterskich jest obowiązkowy.
Wyjazd doktoranta/doktorantki Szkoły Doktorskiej w celu realizacji praktyki/stażu może być zrealizowany do:
1) uczelni partnerskiej UML;
2) innej instytucji szkolnictwa wyższego posiadającej akredytację ECHE (Erasmus Charter for Higher Education);
3) publicznej lub prywatnej organizacji (np. publiczne lub prywatne małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo, organ publiczny na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym, izby handlu, rzemiosła, stowarzyszenia zawodowe i związki zawodowe, Instytuty badawcze, fundacje, szkoły, inne instytucje edukacyjne, organizacje non profit, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe).
Doktorant/doktorantka samodzielnie wyszukuje i kontaktuje się z wybraną zagraniczną instytucją, w której chciałby/chciałaby zrealizować praktykę.
Lista uczelni partnerskich UML: hhttps://erasmus.umlub.pl/wyjazdy/kraje-programu-ue/
Wyszukiwarka praktyk: https://erasmusintern.org/
Biuro Wymiany Akademickiej informuje, iż planowane są następujące terminy rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki:
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i wzorami dokumentów rekrutacyjnych: https://erasmus.umlub.pl/regulacje-uml/programu-erasmus-2021-2027/
Osoby zainteresowane wyjazdami na studia w semestrze letnim 2024/2025 prosimy o zapoznanie się z listą uczelni partnerskich https://erasmus.umlub.pl/wyjazdy/kraje-programu-ue-2023/
Regulamin oraz wzory dokumentów zostaną udostępnione w terminie późniejszym na stronie erasmus.umlub.pl
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | 02 | 03 | 04 | 05 | ||
06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |